TV-urheilu tiistaina ja keskiviikkona

C More Sport 1 esittää tiistaina kello 23.05 MotoGP:n Barcelonan osakilpailun, joka päättyi Marc Marquezin voitonjuhliin. Kuva: Gold & Goose/Red Bull Content Pool

TIISTAI

Yle TV2: 10.30 FIFAn jalkapallon naisten MM, kooste. 21.30 (s) FIFAn jalkapallon naisten MM: ITA–BRA C–lohkon ottelu.Valenciennes, Ranska. 00.10 FIFAn jalkapallon naisten MM, kooste.

Ruutu: 18.00 (s) Miesten Superpesis, Alajärvi–Kitee, Sotkamo–Kankaanpää. 18.00 (s) Lappeenranta–Lapua, Naisten Superpesis. 18.30 (s) Veikkausliiga, HIFK–SJK.

C More Max: 16.55 Timanttiliiga Rabat. 19.00 (s) Ravit: Toto5. 20.50 NHRA Drag Racing: Round 9. 21.40 GP Confidential. 22.10 Porsche Supercup: Monaco. 22.40 Rata–autoilua: ADAC GT Masters / Red Bull Ring. 23.10 Yleisurheilua: IAAF World Challenge Hengelo.

C More Sport 1: 13.00 (s) ATP Tennis: Halle. 20.30 Moto3: Katalonian osakilpailu. 21.50 Moto2: Katalonian osakilpailu. 23.05 MotoGP: Katalonian osakilpailu. 00.30 Formula E: Street Racers.

C More Sport 2: 14.00 ATP Tennis: Queen’s Club. 21.30 British Formula 4: Thruxton. 22.00 Jääkiekon MM: Ruotsi–Venäjä.

Eurosport 1: 5.00, 8.00, 12.00, 16.05, 02.30 Pyöräily–Critérium du Dauphiné. 6.00, 13.00, 22.00 Autourheilu–Le Mans. 07.00, 17.50 Miekkailu–Saksa EM–kisat. 9.00, 14.00 Melonta–Iso–Britannia, maailmancup. 10.00, 04.00 Pöytätennis–Japanin Avoimet. 11.00 Ratsastus–Sopot, Nations Cup Series. 15.05 Pyöräily–Unkarin ympäriajo. 18.50 (s), 23.30, 05.00 Miekkailu–Saksa, EM–kisat. 23.00 Formula E–Bern MM–sarja, Sveitsi.

Eurosport 2: 5.00, 11.45, 19.00 Autourheilu, World Endurance Championships Le Mans, Ranska. 6.00 Miekkailu–Saksa EM–kisat. 7.00 Kalliohypyt–POLIGNANO A MARE World Series, Italia. 10.00, 18.00, 0.00 Pyöräily–Critérium du Dauphiné, Ranska. 12.45, 01.30 Pöytätennis–Japanin Avoimet Maailmankiertue. 17.00, 23.00 Pyöräily–Unkarin ympäriajo. 22.00, 02.30, 02.30 Miekkailu–Saksa, EM–kisat.

Viasat Urheilu: 14.00 Valko–Venäjä–Suomi. 16.00 Norja. 18.00 Texas. 19.00 Firekeepers Casino 400.

Viasat Sport: 11.30 USGA Championship: U.S. Open Final 2019 SE. 14.30 Dag 3–Flamatt, Murten. 16.45 Dag 4–Murten, Arlesheim. 21.00 Dag 4–Murten, Arlesheim. 23.00 Japan–Chile. 01.00 Paraguay–Qatar.

Viasat Jalkapallo: 01.50, 15.00, 20.55 Japani–Chile. 17.00 Argentiina–Kolumbia. 00.20 (s) Bolivia–Peru. 03.30(s) Copa–America, Brasilia–Venezuela.

Viasat Jääkiekko: 15.00, 18.25, 22.10 Nashville– Pittsburgh.

Viasat Fotboll: 14.00 Tottenham–Cardiff City. 18.00 Paraguay–Qatar. 20.00 Japan–Chile. 22.00 Crystal Palace–Wolverhampton. 00.00 Leipzig–Stuttgart.

Viasat Hockey: 09.00 Tampa Bay–Columbus. 11.00 NY Islanders–Pittsburgh. 14.00 San Jose–Vegas. 16.00 Washington–Carolina. 19.00 Boston–Toronto. 21.00 Nashville–Dallas. 00.00 Calgary–Colorado.

Viasat Golf: 12.00 U.S. Open–4. kierros. 19.30 Meijer LPGA Classic–4. kierros. 23.00 The Womens Amateur Championship 2019 Highlights.

Juhlivatko Pesäkarhut ja Kaisa-Maija Rosvall keskiviikkona voittoa Kempeleestä Ruudun lähetyksessä kello 18? Kuva: Jussi Hietikko

KESKIVIIKKO

Yle TV2: 18.30 Yleisurheilun GP-sarja: Jyväskylä. 21.30 (s) FIFAn jalkapallon naisten MM: JPN–ENG. 00.10 FIFAn jalkapallon naisten MM: kooste.

Ruutu: 18.00 (s) Miesten Superpesis Vimpeli–Kouvola, Joensuu–Raahe, Seinäjoki–Siilinjärvi, Imatra–Kempele. 18.00 (s) Naisten Superpesis Mynämäki–Seinäjoki, Kempele–Pori. 18.30 (s) Veikkausliiga HJK–Honka.

C More Max: 13.00 La Ligan nousukarsinnat: Málaga–Deportivo. 14.50 La Ligan nousukarsinnat: Albacete–Mallorca. 16.40 La Liga Special: Abel Resino. 18.00 (s) Ravit: Toto64 Vermo. 21.00 British Formula 3: Silverstone. 21.50 CIK-FIA Karting European Championship: Kristianstad. 22.20 MM Motocross: Latvia. 22.50 NHRA Drag Racing: Round 9. 23.40 Tankotanssin SM-kilpailut.

C More Sport 1: 13.00 (s) ATP Tennis: Halle. 23.20 Formula 1: Kanadan osakilpailu.

C More Sport: 14.00 (s) ATP Tennis: Queen’s Club. 21.30 Rata-autoilua: ADAC GT Masters / Red Bull Ring. 22.00 Jääkiekon MM: Puolivälierä Kanada–Sveitsi.

Eurosport 1: 05.00, 11.00, 18.50 (s), 23.30 Miekkailu–EM-kisat Saksa. 06.00, 10.00, 14.30 Pyöräily–Critérium du Dauphiné, Ranska. 07.00, 12.00, 03.00, 05.00 Autourheilu–World Endurance Championships Le Mans, Ranska. 08.00, 13.00, 17.45, 01.30 Pöytätennis–Maailmankiertue Japanin Avoimet. 15.30, 22.00 (s), 00.45, 04.00 Pyöräily–Slovenian ympäriajo.

Eurosport 2: 06.00, 19.30, 01.00 Melonta–maailmancup Iso-Britannia, Iso-Britannia. 06.45, 10.00, 15.00 Pöytätennis–Maailmankiertue Japanin Avoimet. 07.45 Jousiammunta–MM-kisat Hollanti, Alankomaat. 08.45, 14.00, 21.00 Autourheilu–World Endurance Championships Le Mans, Ranska. 11.00, 16.00, 23.00 Motocross–MM-sarja Latvia. 12.00 Pyöräily–Critérium du Dauphiné, Ranska. 18.30, 02.30, 05.00 Pyöräily–Slovenian ympäriajo. 22.00, 04.00 Miekkailu–EM-kisat Saksa.

Viasat Urheilu: 19.00 Valko-Venäjä–Suomi.

Viasat Jalkapallo: 03.20, 15.00, 20.55 Brasilia–Venezuela. 17.00 Bolivia–Peru. 00.20 (s) Kolumbia–Qatar. 03.30 (s) Argentiina–Paraguay.

Viasat Jääkiekko: 15.00, 17.20, 20.40, 23.50 Vegas Golden Knights–Washington Capitals.

Viasat Sport: 14.30 Dag 4–Murten, Arlesheim. 16.45, 21.00 Dag 5–Münchenstein, Einsiedeln.

Viasat Fotboll: 12.00 Preston–Wigan. 14.00 Dijon-Lyon. 18.00 Bolivia-Peru. 20.00 Brasilien-Venezuela. 22.00 St. Johnstone–Celtic. 00.00 Hoffenheim-Leipzig.

Viasat Hockey: 09.00 Pittsburgh Penguins–New York Islanders. 11.00 Columbus Blue Jackets–Tampa Bay Lightning. 14.00 St. Louis Blues–Winnipeg Jets. 16.00 Vegas Golden Knights–San Jose Sharks. 19.00 Toronto Maple Leafs–Boston Bruins. 21.00 Carolina Hurricanes–Washington Capitals. 00.00 Colorado Avalanche–Calgary Flames.

Viasat Golf: 12.00, 15.00, 18.00, 21.00 European Tour.