Raumalainen Jaana vetää jopa neljää kimppalottoporukkaa – tunnistautumisen myötä nykyisenlainen pelaaminen tuskin enää onnistuu: "Kyllähän se harmittaa"

Raumalainen Jaana Närvi ostaa kimppalottokuponkinsa usein Uotilan K-Marketista. Hän on pyörittänyt neljää eri peliporukkaa jo yli kymmenen vuoden ajan. Nyt pelaaminen muuttuu tunnistautumisvaatimuksen myötä, ja pelkona on, että ainakin osa pelaajista jää pois.
Raumalainen Jaana Närvi ostaa kimppalottokuponkinsa usein Uotilan K-Marketista. Hän on pyörittänyt neljää eri peliporukkaa jo yli kymmenen vuoden ajan. Nyt pelaaminen muuttuu tunnistautumisvaatimuksen myötä, ja pelkona on, että ainakin osa pelaajista jää pois. Kuva: Juha Sinisalo

Raumalainen Jaana Närvi on vetänyt neljää kimppalottoporukkaa yli kymmenen vuoden ajan. – Ne ovat kaveriporukan lottoja, jokaisessa on kymmenen ihmistä mukana. On ollut miesten porukkaa, naisten porukkaa ja vähän sekalaistakin, Närvi kertoo.