SAMKin valmistuneet

Satakunnan ammattikorkeakoulussa on perjantaina 18.12. valmistumispäivä.

Ammattikorkeakoulututkinnon on suorittanut 196 opiskelijaa ja ylemmän AMK-tutkinnon 28 opiskelijaa. Vuosittain SAMKista valmistuu noin 900–1000 henkilöä. Alla on poimittu levikkialueemme valmistuneet jaoteltuna aloittain ja tutkinnoittain. Kaikki valmistuneet eivät ole halunneet nimeään julkisuuteen.

Liiketalous, matkailu ja kulttuuri
Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, Restonomi (AMK) Jaakkola Kirsika, Eura

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, Tradenomi (AMK) Haavela Petri, Rauma, Hallamaa Tuomas, Rauma, Helisniemi Anne, Rauma, Hyytiäinen Petri, Rauma, Kaskinen Terhi, Rauma, Kuisma Katri-Maria, Rauma, Lahdenperä Alisa, Rauma, Leppänen Susanna, Rauma, Remmer Niklas, Rauma, Tanner Linda, Rauma, Valliluoto Merita, Laitila ja Ylijoki Krista, Rauma

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration Peltonen Pauliina, Rauma, Rahman Md. Mustafizur, Rauma, Salonen Lotta, Eura ja Talvio Elina, Rauma

Sosiaali ja terveysala
Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, Fysioterapeutti (AMK), Bachelor of Health Care Lehto Jenni, Laitila

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, Fysioterapeutti (AMK) Järvenpää Emmiina, Kokemäki, Kuusisto Niina, Kokemäki ja Mäkipere Tiina, Eura

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, Sairaanhoitaja (AMK) Heino Sakari, Rauma, Heinonen Johanna, Säkylä, Holm Minna, Säkylä, Hämäläinen Jenna, Rauma, Lehtinen Niina, Pyhäranta, Niinimäki-Mikkonen Piia, Eura, Tiihonen Laura, Rauma ja Ylitalo Katariina, Uusikaupunki

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, Sosionomi (AMK) Haapala Krista, Rauma, Jaakkola Leena, Eurajoki, Lehtola Tuuli, Rauma ja Taavitsainen Riina, Rauma

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, Terveydenhoitaja (AMK), Sairaanhoitaja (AMK) Vanha-Rauvola Sara, Eurajoki

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, Geronomi (AMK) Hakulinen Tanja, Eura, Lovén Merja, Rauma, Nurmi Tarja, Säkylä ja Oravasaari Marja, Laitila

Tekniikka ja merenkulku
Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, Insinööri (AMK) Eerola Ida-Maria, Rauma, Kari Joel, Uusikaupunki, Laksi Jari, Kiukainen ja Valtanen Jaakko, Rauma

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, Merikapteeni (AMK) Friman Stefan, Rauma

Ylemmät AMK-tutkinnot
Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Insinööri (ylempi AMK) Nurmela Jouni, Rauma

Merenkulun ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Merikapteeni (ylempi AMK) Haaslahti Simo, Rauma

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Tradenomi (ylempi AMK) Heikola Anne, Rauma, Perälä Päivi, Eura ja Rantanen Kirsi-Marja, Eura

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration Kopra Pirkko, Rauma

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Kuntoutuksen ohjaaja (ylempi AMK) Nurminen Minna, Rauma

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Terveydenhoitaja (ylempi AMK) Metsänvirta Riikka, Rauma ja Kallio Eija, Lappi

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Sairaanhoitaja (ylempi AMK) Pesola Pirjo, Uusikaupunki

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Geronomi (ylempi AMK) Mehtonen Teija, Rauma