Sari Mantere Rauman Yrittäjien toiminnanjohtajan tuuraajaksi

Sari Mantere.

Sari Mantere aloittaa syyskuun alussa Rauman Yrittäjien toiminnanjohtajan sijaisena, kun Riikka Piispa jää äitiyslomalle.

Samoihin aikoihin Rauman Yrittäjien pitkäaikainen työntekijä, järjestösihteeri Tarja Väre jää eläkkeelle. Tapahtumakoordinaattori Outi Lehtorinne vastaa Rakastunut Raumaan -toiminnasta eli Rauman keskustan elävyyden ja kaupallisen vireyden ylläpitämisestä.

Tarja Väreen ura Rauman Yrittäjissä on kestänyt yli 18 vuotta.

Mantereella on monipuolinen työhistoria Rauman seudulla niin julkisissa kuin yksityisissäkin organisaatioissa, esimerkiksi Rauman kaupungin elinkeinopalveluissa ja työvoimahallinnossa.

Outi on opiskellut yhteiskuntatieteitä ulkomailla ja hänellä on kokemusta yhdistystoiminnasta useamman yhdistyksen palveluksessa. Outi on ollut Rauman Yrittäjien osa-aikaisena apuna jo yli vuoden esimerkiksi yhdistyksen 80-vuotishistoriikkiä laatimassa.

Rauman Yrittäjät ry on lähes 800 yrityksen verkosto ja edunvalvontajärjestö.