Satakunnan ammattikorkeakoulusta 13.6. valmistuneita

Liiketalous, matkailu ja kulttuuri

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, Medianomi (AMK): Isotahdon Katri, Rauma; Pakkanen Iida, Eura.

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, Tradenomi (AMK): Airaksinen Kalle, Rauma; Arponen Aino, Rauma; Erkkilä Tommi, Säkylä; Hannula Merja, Uusikaupunki; Heikkilä Joanna, Rauma; Heinonen Nella, Eura; Hiekkakallio Milla, Rauma; Hämäläinen Veli, Rauma; Kuusinen Kaisa, Rauma; Lehtola Topias, Rauma; Niemi Janna, Eura; Ollila Saara, Rauma; Peltola Kaisa, Rauma; Salminen Laura, Rauma; Salonen Riikka, Eura; Uusitalo Salla Kristiina, Rauma; Vainio Sami, Rauma; Westerlund Tiia, Rauma.

Matkailu- ja ravitsemusalan ammattikorkeakoulututkinto, Restonomi (AMK): Jantunen Eerika, Rauma.

Sosiaali- ja terveysala

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, Sairaanhoitaja (AMK): Jäppinen Anna, Laitila; Kortessalo Karoliina, Rauma; Kuusisto Tiina-Maria, Laitila; Murto Piia, Rauma; Peltola Anni, Rauma; Sourulahti Ronja, Laitila; Virtanen Krista, Rauma.

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, Sairaanhoitaja (AMK), Terveydenhoitaja (AMK): Erola Teiju, Rauma; Heikkonen Eveliina, Säkylä;

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, Sosionomi (AMK): Heino Heli, Laitila; Paju Pauliina, Uusikaupunki; Zenger Sanna, Rauma.

Tekniikka ja merenkulku

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, Insinööri (AMK): Aaltonen Marko, Rauma; Aarnio Janne, Rauma; Haukka Jari, Rauma; Ilomäki Juha, Rauma; Johansson Markus, Säkylä; Juhola Jyri, Rauma; Järvinen Samuli, Rauma; Kirjonen Kalle, Uusikaupunki; Kivikoski Jari, Rauma; Lehto Petteri, Laitila; Mäkinen Marko, Rauma; Pajarinen Sampsa, Rauma; Palviainen Liisa-Maija, Rauma; Peltola Aleksi, Rauma; Saarinen Joni, Rauma; Salo Joonas, Rauma; Salonen Ossi, Rauma; Valtanen Erik, Rauma; Vuorela Tero, Pyhäranta.

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, Merikapteeni (AMK): Vuorio Jussi-Pekka, Rauma.

Ylemmät AMK-tutkinnot

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration: Maranan Flordeliza, Rauma.

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Sairaanhoitaja (ylempi AMK): Lehto Hanna, Rauma.

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Terveydenhoitaja (ylempi AMK): Kostamo Marja, Rauma.