Toripaviljongin kuvat olivat pielessä, joten ne jouduttiin vetämään pois – Rauma teettää uudet kuvat

Joulukuussa esitellyissä havainnekuvissa Rauman Vanha Raatihuone näkyy torille ideoidun paviljongin takaa vain puolittain. Oikea ajatus on kuitenkin, että esimerkiksi Isokirkkokadulta katsottuna koko rakennus näkyy. Uudet kuvat julkistetaan myöhemmin.
Joulukuussa esitellyissä havainnekuvissa Rauman Vanha Raatihuone näkyy torille ideoidun paviljongin takaa vain puolittain. Oikea ajatus on kuitenkin, että esimerkiksi Isokirkkokadulta katsottuna koko rakennus näkyy. Uudet kuvat julkistetaan myöhemmin. Kuva: Oopeeaa

Rauman Kauppatorille ideoidun toripaviljongin havainnekuvat ovat osoittautuneet virheellisiksi. Ne korvataan uusilla havainnekuvilla, jotka on jo tilattu ja joita kaavoitusjohtaja Juha Eskolinin mukaan piirretään parhaillaan valmiiksi.