Winnovasta valmistuneita

Länsirannikon Koulutus Oy WinNovasta ovat valmistuneet muun muassa seuraavat opiskelijat: 

Nuorten ammatilliset perustutkinnot, Rauma:

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologin koulutusohjelma, kosmetologi: Sjöroos Sari Anneli Rauma.

Kone- ja metallialan perustutkinto, valmistustekniikan koulutusohjelma, koneistaja: Suhonen Miikka Rauma.

Kone- ja metallialan perustutkinto, valmistustekniikan koulutusohjelma, levyseppähitsaaja: Lehtonen Jussi Juhani Eura, Perävainio Juuso Eemeli Rauma, Wasström Mika Juhani Rauma.

Logistiikan perustutkinto, varastopalvelujen koulutusohjelma, varastonhoitaja: Suhonen Jere Marcus Christian Rauma.

Merenkulkualan perustutkinto kansipäällystön koulutusohjelma vahtiperämies: Laakso Toni Johan Turku.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, mielenterveys- ja päihdetyön koulutusohjelma: Koivisto Piia Johanna Uusikaupunki, Peltomaa Rosa Josefina Rauma, Reiman Nina Maria Harjavalta.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, sairaanhoidon ja huolenpidon koulutusohjelma: Leino Tiina Maria Rauma.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähkö- ja automaatiotekniikan koulutusohjelma, sähköasentaja: Ojala Oskari Antero Eurajoki.

Turvallisuusalan perustutkinto turvallisuusalan koulutusohjelma, turvallisuusvalvoja: Hautala Jori Markunpoika Rauma.

Nuorten ammatilliset perustutkinnot, Pori ja Ulvila:

Autoalan perustutkinto, autotekniikan koulutusohjelma, ajoneuvoasentaja: Perkiökangas Sanna Johanna Anneli Pori, Tervamäki Pinja Kristiina Pori.

Elintarvikealan perustutkinto, leipomoalan koulutusohjelma, leipuri-kondiittori: Fekete Anett Köyliö.

Hotelli- ja ravintola-alan perustutkinto, ravintolan ruokatuotannon koulutusohjelma, ravintolakokki: Jokisalo Katja Hannele Harjavalta.

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto, asiakaspalvelun koulutusohjelma, tarjoilija: Aaltonen Lauri Tapani Sastamala, Repolahti Anna Arda Alisa Pori.

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto, kokin koulutusohjelma, kokki: Järvelä Jenna Emilia Pori, Liljeroos Laura Annika Pori, Sjöholm Eerika Anniina Pori.

Kone- ja metallialan perustutkinto, valmistustekniikan koulutusohjelma, koneenasentaja: Rosnell Aleksi Antti Juhani Pori.

Kone- ja metallialan perustutkinto, valmistustekniikan koulutusohjelma, levyseppähitsaaja: Hiukka Janica Sinikka Anneli Luvia, Isolammi Joona Kristian Pori.

Kotitalousopetus (talouskoulu): Anttila Saana Maria Pori, Haanmäki Annamari Elina Nakkila, Lahdenperä Kaija Helmi Maria Pori, Lepistö Eeva Sisko Pori, Mäkiranta Marika Helena Pori, Plaami Neea Etti Maria Nakkila, Salmi Emmi Wilhelmiina Ulvila.

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kotityöpalvelujen koulutusohjelma, kodinhuoltaja: Salminen Sini Soilikki Harjavalta.

Laboratorioalan perustutkinto, laboratorioalan koulutusohjelma, laborantti: Elo Satu Susanna Pori, Lempinen Noora Eveliina Pori, Mäkilä Sami Kristian Rauma.

Lentokoneasennuksen perustutkinto, lentokoneasennuksen koulutusohjelma, lentokoneasentaja: Laine Janica Ida Maarika Pori, Lehtonen Jaakko Oskari Pori.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, asiakaspalvelun ja myynnin koulutusohjelma: Heinonen Santeri Juhanpoika Pori, Järvi Eetu Valtteri Pori, Kuusisto Sara-Susanna Ulvila, Patanen Nita Kaarin Pori, Seikkula Henna Emilia Pori, Tikka Tatu Mikael Pori, Yli-Juoni Erkka Hannu Herman Pori.

Logistiikan perustutkinto, kuljetuspalvelujen koulutusohjelma, autonkuljettaja: Koski Lauri Antero Nakkila, Tulonen Kristian Mikael Pori.

Puualan perustutkinto, teollisuuspuusepän koulutusohjelma, puuseppä: Seppälä Jiri Johannes Pori.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakennuksen koulutusohjelma, talonrakentaja: Polviander Oliver Jonatan Pori.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen koulutusohjelma: Krekula Julia Kristiina Pori, Pajunen Karoliina Anja Sinikka Luvia, Peltola Elina Emilia Pori, Pietinhuhta Katri Maarit Pori.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, mielenterveys- ja päihdetyön koulutusohjelma: Taipalmaa Tanja Anitta Pori.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähkö- ja automaatiotekniikan koulutusohjelma, sähköasentaja: Aaltonen Nico Benjam Pori.

Talotekniikan perustutkinto, kylmäasennuksen koulutusohjelma, kylmäasentaja: Kallio Timo Juhani Pori.

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetuksen koulutusohjelma, vaatetusompelija: Käkelä Petri Kristian Pori, Lepistö Nora-Karoliina Pori.

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, tieto- ja tietoliikennetekniikan koulutusohjelma, ICT-asentaja: Katajisto Tatu Olavi Pori.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, käytön tuen koulutusohjelma, datanomi: Koivisto Aleksi Mikael Pori, Vieno Iiro Ville Ensio Pori.

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusalan koulutusohjelma, turvallisuusvalvoja: Koskela Jerryaleksi Pori, Kumpulainen Konsta Valtteri Pori.

Aikuisten näyttötutkinnot, Rauma

Dieettikokin erikoisammattitutkinto: Heino Salme Kaarina Uusikaupunki.

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Ala-Pietilä Mona Birgit Marianne Uusikaupunki, Haarala Jatta Charlotte Rauma, Heijari Annika Eveliina Uusikaupunki, Jullenmaa Tiina Maria Pori, Kiviniemi Riina Maria Kaarina Pori, Kuromaa Mikko Juhani Rauma, Laaksonen Tatja Viivi Karoliina Rauma, Lindholm Pia Johanna Rauma, Rintala Jaana Kyllikki Rauma, Räinä Irma Katariina Rauma, Smedberg Sari Anita Rauma.

Laitoshuoltajan ammattitutkinto: Taavits Kaidi Säkylä.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala: Viitanen Hanne Iina Kristiina Laitila.

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto: Lempinen Katri Johanna Rauma, Pentilä Kati Susanna Rauma, Tukiainen Satu Hannele Rauma.

Myynnin ammattitutkinto: Junnila Heidi Kristiina Pori.

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto: Jóemaa Marju Rauma.

Siivoustyönohjaajan erikoisammattitutkinto: Monto Taru Aulikki Rauma.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala: Heikkurinen Isa Maria Rauma, Laine Päivi Helena Rauma, Lehtonen Marika Johanna Rauma.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Heikkilä Hanna Alma Katariina Vehmaa, Kanerva Anna-Marjut Eufrosyne Rauma, Karjalainen Arja Helena Eurajoki, Kinisjärvi Terhi Pälvi Kastehelmi Vehmaa, Kulmala Johanna Piritta Rauma, Rosenqvist Milla Annika Rauma.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, vanhustyön osaamisala: Reiman Helina Laitila, Virta Minna Anneli Rauma.

Aikuisten näyttötutkinto, Pori ja Ulvila:

Hitsaajamestarin erikoisammattitutkinto: Nykänen Annika Maria Johanna Ulvila.

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto: Lehtimäki Pirkko Marjo Merikarvia.

Kiinteistöpalvelujen ammattitutkinto: Lindfors Esa Kalevi Pori.

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoidon osaamisala, kiinteistönhoitaja: Nordström Risto Juhani Pori, Särkelä Juuso Jari Pekka Jämijärvi.

Koneistajan ammattitutkinto: Kekki Jaakko Tapio Pori.

Kone- ja metallialan perustutkinto, valmistustekniikan osaamisala, levyseppähitsaaja: Rosenqvist Tommi Johannes Pori, Larionova Juri Rauma.

Laitoshuoltajan ammattitutkinto: Aunesluoma Minna Kaarina Pori, Granroth Tetti Elina Pori, Laakso Sanna Karoliina Ulvila, Limnell Heli Pori, Matikainen Katja Piia Maarit Pori, Riihelä Susanna Elina Pori, Salmi Päivi Kristiina Pori, Sistonen Tarja Kaija Maarit Luvia ja Tuliniemi Erja Marjatta Ulvila.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala: Simberg Eveliina Pii Elisabet Pori, Nieminen Kristiina Pori.

Luontokartoittajan erikoisammattitutkinto: Ilonen Timo Kirkkonummi, Jaakohuhta Erkki Eura, Katinkoski Sari Ulvila.

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto: Esama Mira Annika Pori.

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja: Aalto Jussi Osmo Pyhäranta, Anttila Harri Tuomo Matias Ylöjärvi, Lahdensuu Kari Henrik Lavia, Perttala Simo Juhani Rauma, Syrjänen Mika Urpo Uolevi Sastamala, Tuomi Juha Tapani Turku, Valkama Mika Sakari Köyliö, Vielmaa Markku Tapio Pori.

Metsäkoneenkuljettajan ammattitutkinto: Arvio Henri Juhani Mynämäki, Juvonen Tuomas Tapani Sastamala, Lilja Petro Tammela, Marku Petri Huittinen, Mäki-Jaakkola Juho Allan Eura, Saukola Ville Petteri Sastamala, Tihumäki Juho Hannu Henrik Huittinen, Välimäki Jussi Tapani Sastamala.

Myynnin ammattitutkinto: Heino Riia Maija Luvia, Junnila Heidi Kristiina Pori, Lehtinen Taru Johanna Pori, Merimaa Janika-Josefiina Pori, Peltorinne Titta-Tuulia Pori, Raitanen Jarno Antero Luvia, Vuorenmaa Mervi Tellervo Pori.

Puutavaran autokuljetuksen ammattitutkinto: Huhtinen Jouko Antero Mänttä-Vilppula, Ilonen Kari Tapio Virrat, Isolähteenmäki Jarmo Kalervo Sastamala, Isolähteenmäki Jyrki Sastamala, Kauppila Juha Petri Ikaalinen, Kosola Ilkka-Jussi Hämeenkyrö, Lammi Hannu Matias Ylöjärvi, Leponiemi Antti Kalervo Virrat, Luukko Seppo Armas Tapio Ruovesi, Nevanpää Arvo Matias Virrat, Nevanpää Jukka Virrat, Nevanpää Mikko Virrat, Sammaljoki Hannu Tapani Sastamala, Setälä Jarmo Juhani Lavia, Virtanen Benjamin Albert Yrjänä Uusikaupunki, Virtanen Elias Juho Tapio Uusikaupunki.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakennuksen osaamisala, talonrakentaja: Al-Rubaye Mohammed Chazi Salla Harjavalta, Erola Aarne Väinö Valtteri Ulvila, Hacklin Nico Ilmari Kokemäki, Jokela Joonas Valtteri Pori, Kangasjärvi Jan Kristian Pori, Kilpeläinen Jyri Joonas Juhani Pori, Kiviranta Chris Mikael Aleksi Pori, Lahtonen Topi Ville Tapio Pori, Lepistö Aleksi Valtteri Pori, Pasanen Jonna Karoliina Pori, Viljanen Janne Kalevi Pori.

Sihteerin ammattitutkinto: Sjöblom Minna Liisa Johanna Eurajoki.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, kuntoutuksen osaamisala: Välimäki Rami Pertti Johannes Pori.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala: Ortiz Carmen Marietta Pori.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Petaja Marika Satu Hellevi Pori, Virta Janette Neea Katariina Pori.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, vammaistyön osaamisala: Lanne Sari Maria Pori, Sundja Signe Pori.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, vanhustyön osaamisala: Ahola Hanna Annukka Pori, Kivelä Jaana Marianne Pori, Saari Heidi Elina Karoliina Pori, Uusitalo Arja Hellin Pori.

Talonrakennusalan ammattitutkinto: Kivero Esko Juhani Pori, Nevanpää Sami Tapio, Pori, Seppälä Marko Tapani Pori, Vare Olav Pori.

Talotekniikan perustutkinto, putkiasennuksen osaamisala, putkiasentaja: Hakala Saku Matti Einari Harjavalta, Toivonen Mika Johannes Köyliö.

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusalan koulutusohjelma, turvallisuusvalvoja: Korhonen Mika Eerik Juhani Rauma.

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto: Suominen Jussi Ensio Pori.

Vanhustyön erikoisammattitutkinto: Huhtala Merja Helena Pomarkku, Kuosmanen Lotta Amanda Pori, Lahtinen Sini Susanna Pori, Liljeroos Annamaija Irmeli Pori, Valli Kaija Kristiina Pori, Viitanen Tanja Pauliina Pori.

Vartijan ammattitutkinto: Marttinen Heidi Emilia Uusikaupunki, Neiramaa Juha Henrik Pori, Saarinen Eetu Tapani Pori, Suominen Jouko Juhani Pori.

Aikuisten näyttötutkinnot, Laitila:

Päihdetyön ammattitutkinto: Korpela Ulla Maarit Säkylä, Saarinen Tarja Kristine Taivassalo, Valiola Virpi Anita Huittinen.

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljetuksen osaamisala, maarakennuskoneenkuljettaja: Laaksonen Kalle-Matti Herman Uusikaupunki.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, kuntoutuksen osaamisala: Lakaniemi Marja-Liisa Kristiina Rauma.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala: Venno Marjo Tellervo Laitila.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Ranta Noora-Maria Eura.

Vanhustyön erikoisammattitutkinto: Eskelinen Mira Johanna Eurajoki, Heikkinen Miia Elina Pyhäranta, Kuromaa Kirsi-Marja Rauma, Kuusinen Heidi Susanna Rauma, Lammila Raili Marjatta Eura.