Winnovasta valmistuneita 2015

Raumalta valmistuneita

 Hitsaajan ammattitutkinto: Leimu Juha Matti Eurajoki

Hotelli- ja ravintola-alan perustutkinto kokin osaamisala: kokki Salonen Joni Kristian Rauma

Kone- ja metallialan perustutkinto, valmistustekniikan osaamisala, koneistaja: Korkmaz Laura-Hannele Rauma

Kone- ja metallialan perustutkinto, valmistustekniikan osaamisala, levyseppähitsaaja: Jemli Achraf Rauma, Nyman Markku Antero Rauma, Viskari Fanni Kaisa Matilda Rauma.

Laivanrakennusalan erikoisammattitutkinto: Vainio Veli-Pekka Rauma.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala: Parantainen Emma Petriina Rauma, Leino Virpi Johanna Eura.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, talous- ja toimistopalvelujen osaamisala: Remes Minna Kristiina Rauma.

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto: Ala-Uotila Petriina Tuulia Rauma, Niemi Hanna Maria Kyllikki Huittinen.

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto: Frimodig Katja Marjaana Rauma, Niemi Minttu-Maaria Martta Annikki Rauma, Vallamo-Järvinen Outi Helena Laitila, Viljanen Marjo Johanna Rauma.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala: Astokari Jenni Elina Pori, Juntura Tanja Elina Rauma, Martikainen Emilia Alina Rauma, Nurmi Jenni Johanna Rauma, Suominen Marjoriitta Rauma.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala: Eerikäinen Saara Karoliina Huittinen, Itkonen Anne-Marie Rauma, Salo Timo Juhani Rauma.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, sairaanhoidon ja huolenpidon koulutusohjelma: Vähä-Ettala Sirpa Susanna Orvokki Rauma.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala:

Mäntysaari Miia Kristiina Eurajoki. 

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusalan koulutusohjelma, turvallisuusvalvoja: Tiirikainen Susanne Maarit Rauma

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto: Jalonen Noora Maria Rauma.

Vartijan ammattitutkinto: Sehrbrock Thomas Jakob Rauma, Hurme Sari Susanna Rauma, Paasonen-Mäkinen Tuija Marjukka Rauma.

Porista ja Ulvilasta valmistuneita

Kiinteistöpalvelujen ammattitutkinto: Wallenius Aki Petteri Rauma.

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoidon osaamisala, kiinteistönhoitaja: Silén Mika Kristian Köyliö.

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto: Saarenmaa Riitta-Mari Katriina Luvia.

Metsäalan perustutkinto, metsäkonealan koulutusohjelma, puutavaran autokuljetuksen erikoistumisopinnot:  Tuominen Markus Juhani Uusikaupunki, Uusitalo Matti Oskari Laitila, Virtanen Jesse Marko Mikael Laitila.

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusalan koulutusohjelma, turvallisuusvalvoja: Lehto Aatu Uolevi Luvia.

Laitilasta valmistuneita

Jalkojenhoidon ammattitutkinto: Karhu Sari Anneli Laitila, Saarinen Anniina Mirja Maria Laitila, Tuominen Anne Maria Laitila, Virtanen Outi Annikki Eura.

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto:

Pankkio Minna Johanna Rauma, Tahkoniemi Sari Johanna Rauma, Tanhuanpää Koidu Laitila.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala: Uola-Rinne Heidi Johanna Laitila.

Nuorten ammatilliset perustutkinnot

Rauma Autoalan perustutkinto, autotekniikan koulutusohjelma, ajoneuvoasentaja: Aalto Sami Eetu Juhani Rauma, Anttila Artturi Johannes Rauma, Nurminen Jesse Juhani Rauma, Oramaa Niko Petteri Rauma, Päts Samu-Petteri Pyhäranta, Östman Markku Antero Rauma.   Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaajan koulutusohjelma, parturi-kampaaja: Aalto Yvonne Emilia Rauma, Friman Saimi Fanny Josefina Rauma, Kiiski Susan Niina Hannele Laitila, Koskinen Janika Emilia Pori, Kuja-Penttilä Iiris Sari Birgitta Rauma, Lahdensuu Jasmin Karoliina Pori, Laine Tuuli Anni-Maria Eura, Lehtinen Tiia Tuulia Pori, Marjakoski Jenni Eeva-Liisa Luvia, Salminen Eveliina Iida Helena Rauma.   Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, asiakaspalvelun koulutusohjelma, tarjoilija: Helppikangas Heikki-Tapio Antero Rauma, Nurminen Taru Tarja Tuulikki Eurajoki, Pelkonen Karri Jeremias Petteri Eura, Peltonen Laura Anniina Karstula, Reunanen Tiia Maria Johanna Rauma, Salmonen Jenni Maria Rauma, Sulkko Seela Mimosa Rauma, Suonpää Maija Eveliina Rauma, Vainio Nina Anniina Rauma, Österman Josefiina Janika Rauma.   Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokin koulutusohjelma, kokki: Airio Sanna Kirsi Tuulia Rauma, Hallikainen Jenna Kristiina Rauma, Knuuti Juho Torsti Nikolai Rauma, Koivuniemi Niko Petteri Rauma, Kotiranta Laura Josefiina Eura, Lainio Jasmin Aliisa Pyhäranta, Linnala Netta Emilia Rauma, Mustonen Joonas Ossi Olavi Rauma, Nurminen Teemu Petteri Rauma, Raula Annika Marlene Rauma, Rautiainen Juuso-Ville Eemil Rauma, Salo Kalle Nestor Einari Rauma, Salonen Riku Antero Eurajoki, Santonen Sami Tapio Rauma, Sillanpää Jenni Katariina Eurajoki, Valo Patrik Rami Samuli Rauma, Ylitalo Tomi Tapio Eura.   Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologin koulutusohjelma, kosmetologi: Elo Julia Iida Alexandra Mynämäki, Hemminki Veera Viktoria Laitila, Kallila Anniina Matilda Laitila, Malén Henna Tiia Karoliina Rauma, Reilä Helmi Emma Henrika Rauma, Tuominen Iida Maarit Rauma.   Kone- ja metallialan perustutkinto, valmistustekniikan koulutusohjelma, koneistaja: Aallo Mikko Aleksi Rauma, Mäntysaari Niko-Waltteri Rauma, Nieminen Jan-Erik Kristian Rauma, Peltola Alex Santeri Ilmari Rauma, Rekola Valtteri Pasi Kalevi Pyhäranta, Sippola Ville Valtteri Rauma, Toivonen Kristian Pauli Rauma, Valpola Lassi Mikael Pyhäranta.   Kone- ja metallialan perustutkinto, valmistustekniikan koulutusohjelma, levyseppähitsaaja: Arvonen Juho Samuli Pyhäranta, Jalonen Jannis Eurajoki, Järvi Joni Pyhäranta, Kares Kalle Heikki Johannes Eurajoki, Leppänen Heidi Tuulikki Rauma, Nurminen Jesse Matias Pyhäranta, Raitanen Joni Jarmo Juhani Rauma, Tammela Jere Mikael Rauma, Tyykilä Tuukka Juhani Eurajoki.   Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, asiakaspalvelun ja myynnin koulutusohjelma: Jantunen Timi-Elmeri Rauma, Lainio Matias Mikael Laitila, Lamminperä Janina Maarit Rauma, Lehtonen Marike Emilia Rauma, Nummelin Tessa Kristiina Rauma, Nurminen Essi Krista Marjatta Laitila, Pajunen Annika Johanna Rauma, Rostedt Joona Markus Mikael Rauma, Saksa Emmi Päivi Orvokki Rauma, Siltanen Santeri Tapani Rauma, Sovinen Tero Ilmari Rauma, Suomela Janita Johanna Pyhäranta, Tuomola Eero Timo Topias Rauma, Varjo Emilia Miia Maarit Laitila, Viitanen Samuli Topias Rauma, Väkiparta Valtteri Vilhelm Kristian Rauma.   Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, talous- ja toimistopalvelujen koulutusohjelma: Lehtonen Essi Maria Rauma, Lähdeniemi Sanna-Mari Sastamala, Nurminen Netta Maaria Rauma, Rehtsalu Agnes Rauma, Salminen Johanna Maria Inkeri Rauma, Seppä Jaakko Ukko Uolevi Eurajoki, Virtanen Nea Maria Laitila, Vuori Anni Vilma Amanda Rauma.   Logistiikan perustutkinto, varastopalvelujen koulutusohjelma, varastonhoitaja: Hiljanen Jussi Jalmari Rauma, Saarinen Jukka-Pekka Rauma, Virtanen Toni Juhani Rauma.   Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen koulutusohjelma, matkailupalvelujen tuottaja: LaPorte Sonja Christina Aleksandra Eura, Liukkonen Violetta Suvi-Sadetta Uusikaupunki, Rautavuori Iiro Oskari Rauma, Suomi Silja Katariina Kaarina, Vidlund Juho Markus Rauma, Virtanen Roosa Emilia Rauma.   Merenkulkualan perustutkinto, kansi- ja konekorjauksen koulutusohjelma, korjaaja: Alanko Joonas Lahti, Dahl Waltteri Rauma, Horjanheimo Samuli Rauma, Hälinen Tero Rauma, Leinonen Petteri Turku, Lindqvist Andreas Raisio, Paananen Jimmy Rauma, Pietola Antti Rauma, Turkki Tapio Rauma.   Merenkulkualan perustutkinto, kansipäällystön koulutusohjelma, vahtiperämies: Huolman Tuomo Rauma, Huutera Kalle Uusikaupunki, Lahtinen Teppo Turku, Linnas Esko Tampere, Mikkonen Artturi Oulu, Peltonen Toni Eurajoki, Perttula Santeri Rauma, Taipale Niko Jyväskylä, Valtonen Simo Sipoo.   Merenkulkualan perustutkinto, konepäällystön koulutusohjelma, vahtikonemestari: Aaltonen Valtteri Eura, Backholm Juho Vaasa, Kemppainen Santeri Rauma, Kåla Jimmy Johan Kokkola, Salo Lauri Eura, Salonen Valtteri Rauma. Merenkulkualan perustutkinto, sähkökäytön koulutusohjelma, laivasähköasentaja: Aalto Janne Raisio, Aalto Jesse Rauma, Aaltonen Teemu Helsinki, Kurko Antti Rauma, Kuusela Kristian Rauma, Lehtonen Tuomas Turku, Meronen Santeri Naantali, Rudnäs Otto Pietarsaari, Wahlman Waltteri Pori, Virtanen Ville Rauma. Painoviestinnän perustutkinto, painotekniikan koulutusohjelma, painotuotantoassistentti: Ruoho Johanna Pauliina Laitila.   Prosessiteollisuuden perustutkinto, paperiteollisuuden koulutusohjelma, prosessinhoitaja: Grundström Niko Kalevi Rauma, Haanpää Hermanni Aku Iisakki Rauma, Järnfors Toni Valtteri Rauma, Karvosenoja Elisa Noora Eurajoki, Nordman Viljami Valtteri Eura, Nurminen Henri Oskari Rauma, Salminen Antti Onni Juhani Rauma, Salomaa Fanny Aada Loviisa Eura, Spännäri Eerik Mikael Rauma, Tikkanen Sami Antero Ilmari Rauma.   Puualan perustutkinto, teollisuuspuusepän koulutusohjelma, puuseppä: Huhtanen Jani Tapani Rauma, Järvenkylä Olli Alarik Rauma, Mäkinen Joonas Anton Rauma, Nurmela Eerika Lotta Kristiina Rauma, Poikolainen Lasse Viljami Rauma.   Rakennusalan perustutkinto, talonrakennuksen koulutusohjelma, talonrakentaja: Holmström Sofia Edla Ellen Rauma, Huhtala Robert Frans Mikael Rauma, Isojoki Joona Jorma Juhani Rauma, Junnila Samuli Johannes Rauma, Jutman Edvard Rauma, Kawa Robin Rauma, Lehti Teemu Antero Rauma, Rusanen Robin Juha Elmeri Rauma, Salonen Eetu Oskari Rauma, Suhonen Pyry Patrik Kasper Rauma, Taka-Aho Ville Juhani Rauma, Tuominen Patrik Johannes Laitila, Vainio Joonas Oskari Rauma.   Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen koulutusohjelma: Jalonen Jenni Sofia Eurajoki, Kuusenmäki Tiina Hannele Rauma, Kuusinen Susanna Laura Kristiina Luvia, Latvala Jenna Alina Rauma, Lehto Mari Johanna Rauma, Lehtonen Sari Kirsi Katariina Eurajoki, Narvila Henna Maria Eurajoki, Nurmi Netta Noora Kristiina Rauma, Saarnio Janne Kalervo Rauma, Salminen Jasmine Eija Susanna Rauma, Sipilä Hilma Aleksandra Rauma, Teikari Juulia Anni Maria Eura, Virtanen Linda-Maria Vilhelmiina Rauma.   Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, mielenterveys- ja päihdetyön koulutusohjelma: Erkkilä Julia Ida Katarina Uusikaupunki, Koski Janina Henni Matilda Rauma, Raitio Anette Maria Uusikaupunki.   Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, sairaanhoidon ja huolenpidon koulutusohjelma: Alhainen Milla Maria Rauma, Ismälä Jonna Jennina Rauma, Isotalo Tiina Maarit Eura, Kallio Fanni Mirja Amanda Rauma, Korpela Heidi Carolina Rauma, Kuljula Jasmin Julia Rauma, Lammassaari Katriina Kaisa Kyllikki Eurajoki, Lavi Lotta Amanda Rauma, Niemelä Netta Karoliina Rauma, Nietola Niko Aleksanteri Rauma, Niskanen Janette Jasmin Rauma, Nurmi Siina Kaarina Serafia Rauma, Pruukka Susanna Annika Eurajoki, Pystynen Julia Ida Elisa Rauma, Salminen Jarna Maria Eurajoki, Salo Eerika Sini-Tuulia Rauma, Suominen Aino-Maija Linnea Rauma, Teini Noora Maria Karoliina Uusikaupunki, Tuominen Rosa Daniela Rauma, Viljanen Milja Helena Rauma.   Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähkö- ja automaatiotekniikan koulutusohjelma, sähköasentaja: Elo Juho Lauri Johannes Rauma, Erama Panu Eemeli Rauma, Haapanen Hannes Tapio Rauma, Kallio Kim Kari-Kristian Rauma, Keskinen Joni Patrik Laitila, Koivula Jami Johannes Rauma, Lehto Lauri Juhani Rauma, Lehtonen Aake Emil Rauma, Lehtonen Jyri Juhani Eura, Mieskoski Tommi Lasse Tapani Rauma, Mäkinen Henri Tapio Kristian Rauma, Mäkinen Sami Olavi Naantali, Niemi Mikael Aleksanteri Rauma, Nieminen Toni Pekka Juhani Pyhäranta, Paavola Santeri Nestor Nikolai Rauma, Peltonen Patrik Toivo Johannes Laitila, Peltoniemi Iiro Johannes Pyhäranta, Saariniemi Sepi Markus Rauma, Salminen Santeri Juho Waltter Laitila, Salonen Joni Juhani Rauma, Sjöblom Mikael Sebastian Rauma, Suominen Juho Hannu Johannes Laitila, Tala Joona Kaarlo Johan Laitila, Toivola Jarno Tapio Laitila, Tuomola Jere Juhani Laitila, Väinölä Kasper Jouni Johannes Eura, Yli-Pietilä Kaius Fredrik Kustaa Rauma, Ylitalo Santeri Pekka Eura.   Talotekniikan perustutkinto, putkiasennuksen koulutusohjelma, putkiasentaja: Heinonen Elmeri Jaakko Tapani Laitila, Isola Jonne Samu Kristian Eura, Karvosenoja Juho Jalmari Eurajoki, Mattila Santeri Mikael Eura, Männistö Jasmik Kasimir Rauma, Nieminen Jone Rauma, Ojavalli Aku Vihtori Eura, Pappel Anton Arnold Rauma, Pihlajavaara Miikka Tapani Rauma, Riikilä Aleksi Iisak Eurajoki, Sinkkonen Juuso Verneri Eura, Sonkkila Kalle Santeri Eura, Tofferi Miro Rikhard Eura, Venho Peetu Elias Eurajoki, Virtanen Topias Mikael Rauma.   Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusalan koulutusohjelma, turvallisuusvalvoja: Friberg Jere Tapio Rauma, Helminen Eveliina Ulriikka Säkylä, Jusi Niko Santeri Rauma, Järvimäki Juuso Erkki Oskari Rauma, Koistinen Jerome Lauri Kalevi Rauma, Korpialho Iina Riina Pöytyä, Kostiainen Santeri Antero Rauma, Kouki Heini Annamaria Turku, Lahtinen Christian Kaj Aleksi Rauma, Näppä Matias Aleksanteri Rauma, Rantala Jenna Pauliina Siikainen, Rantanen Heidi Johanna Anneli Rauma, Rantanen Janne Sakari Pyhäranta, Siivonen Anna-Maria Rauma, Tammela Aapo Juho Johannes Rauma, Teini Julia Kaisa Eveliina Eura, Valla Aleksi Vihtori Rauma, Varjonen Emmiina Marika Josefiina Mynämäki.   Kahden tutkinnon suorittajat (ammatillinen perustutkinto ja ylioppilastutkinto): Lainio Jasmin Aliisa Pyhäranta, Laitonen Laura Matilda Rauma, Lehtonen Aake Emil Rauma, Mäkinen Henri Tapio Kristian Rauma, Narvila Henna Maria Eurajoki, Niemi Mikael Aleksanteri Rauma, Salonen Joni Juhani Rauma, Tuominen Iida Maarit Rauma.    Muuna aikana valmistuneet, Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokin koulutusohjelma, kokki: Jarhio Eerika Mila Marjette Rauma, Liukkonen Noora Aliisa Rauma, Takala Meri Marjatta Rauma.   Kone- ja metallialan perustutkinto, valmistustekniikan koulutusohjelma, levyseppähitsaaja: Kohonen Alex Hjalmar Rauma.   Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, asiakaspalvelun ja myynnin koulutusohjelma: Arvo Janica Amanda Rauma.   Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, talous- ja toimistopalvelujen koulutusohjelma: Laitonen Laura Matilda Rauma.   Merenkulkualan perustutkinto, kansi- ja konekorjauksen koulutusohjelma, korjaaja: Heikkilä Roope Eurajoki.   Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen koulutusohjelma: Apell Jennika Annastiina Mäntyharju, Maantiehinno Antti Kustaa Juhani Laitila, Paavisto Jenniina Henriikka Kokemäki, Repo Mari Helena Säkylä, Tuominen Meriissa Inga Marjatta Rauma.   Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, mielenterveys- ja päihdetyön koulutusohjelma: Inkinen Saara Marianne Laitila, Ojala Janina Emilia Pori, Peltomaa Heidi Maria Rauma.   Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, sairaanhoidon ja huolenpidon koulutusohjelma: Aspblom Katariina Meri Tuulia Pori, Fonsén Ella Maarit Marianne Pori, Heino Suvi Maria Eurajoki, Häggqvist Carola Kristiina Rauma, Martikainen Hanna Liisa Aleksandra Luvia, Nissilä Leo Matti Tapani Rauma.   Nuorten ammatilliset perustutkinnot Pori ja Ulvila   Elintarvikealan perustutkinto, leipomoalan koulutusohjelma, leipuri-kondiittori: Aalto Anniina Josefiina Eura, Jokinen Jonna Anneli Eura, Eeva-Liisa Kyllikki Rauma.   Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaajan koulutusohjelma, parturi-kampaaja: Ämmälä Iida Kristiina Rauma. Kotitalousopetus: Johanna Maria Annikki Eurajoki.   Laboratorioalan perustutkinto, laboratorioalan koulutusohjelma, laborantti: Juvonen Tuomas Juha Olavi Rauma, Virtanen Kati Marjaana Eura. Logistiikan perustutkinto, kuljetuspalvelujen koulutusohjelma, yhdistelmäajoneuvon kuljettaja: Vyrodov Pavel Rauma.   Metsäalan perustutkinto, metsäkonealan koulutusohjelma, metsäkoneenkuljettaja: Jalonen Juuso Sakari Eurajoki, Laine Henri Robert Rauma, Lehtonen Olli Johannes Eura, Marttila Johan Aleksi Rauma, Rehelmä Tuomas Eurajoki, Reunanen Niko Olavi Eurajoki, Tammisto Samuli Antti Juhani Eura, Tikli Kristian Mikko Rauma.   Musiikkialan perustutkinto, musiikkiteknologian osaamisala, musiikkiteknologi:  Merikallio Veli-Jussi Tapani Rauma. Rakennusalan perustutkinto, talonrakennuksen koulutusohjelma, talonrakentaja: Koivisto Eveliina Marja Kristiina Luvia, Korpela Marko Oskari Johannes Luvia,  Valtanen Teemu Matias Luvia.   Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, ensihoidon koulutusohjelma: Mäkinen Viivi-Veronica Josefiina Rauma, Vähäkangas Topi Matias Rauma. Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, vammaistyön koulutusohjelma: Kalin Veera Serafiina Eurajoki.   Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetuksen koulutusohjelma, vaatetusompelija: Mäkinen Vilma Eveliina Rauma.